Naucz się pływać!

Zapraszamy na zajęcia nauki i doskonalenia pływania! Kończymy powoli nasz sezon żeglarski i przenosimy się na pływalnię. Organizacyjnie wszystko zostaje po staremu: zabieramy dzieciaki po lekcjach ze szkoły/ świetlicy, a po treningu odwozimy pod dom. Pływamy na basenie w Proszówkach. Pracujemy w małych, maksymalnie 8 osobowych grupach według programu szkolenia wybranego przez uczestnika: „Foka”, „Ryba”, „Orka”

  • „FOKA” – szczęśliwe stworzenie w wodzie. Zabawa, żadnej presji na ćwiczenia i obowiązki, perfekcyjna adaptacja do środowiska wodnego. Efektem kursu jest stworek ziemno – wodny, który nie boi się nurkować, skakać do wody, wyławiać zabawki z dna basenu, leżeć i obracać się na wodzie. Pływa na krótkich dystansach bez dbałości o technikę i styl. Zajęcia w małym, ciepłym basenie.

 

  • „RYBA” – kursant jak ryba w wodzie. Trochę zabawy i trochę obowiązków, ćwiczeń, zadań. Niestety, samo się nie nauczy, trzeba trochę popracować… i to bez narzekania, bo samemu się wybrało taką grupę! Efektem kursu jest rybka: umie to co „foka”, ale dodatkowo przepływa przynajmniej 25m na piersiach i grzbiecie. Zajęcia na małym i dużym basenie.

 

  • „ORKA” – drapieżnik w wodzie, żartów nie ma. Na zajęciach pracujemy w pocie czoła, zadania wykonujemy chętnie i dokładnie, słuchamy trenera i nie narzekamy – bo wiemy, czego chcemy. Bo tutaj sami wybieramy sobie cel: może to być np. nauczenie się pływać przez zimę, albo pływanie wszystkimi stylami, albo pływanie szybkie, albo umiejętność pokonywania długich dystansów – słowem na czym nam zależy, co chcemy osiągnąć. Aby nie kręcić nosem na zajęciach spisujemy kontrakt – zobowiązanie, co znacznie wzmacnia słabą silną wolę. Po intensywnym kursie nauki/ doskonalenia pływania adept pływa i nurkuje jak orka.

Zapisy tylko telefoniczne ze względu na ograniczoną liczebność grup: Jarosław Toboła, 606 456 808. Nowi członkowie sekcji decyzje o zapisie (pozostaniu w grupie) podejmują po pierwszych zajęciach, a jak było w poprzednich latach zobaczyć można w archiwalnych wpisach naszej strony i Fb

 

 

 

 

Aktywne ferie 2023

Zapraszamy do aktywnego spędzenia z nami pierwszego tygodnia ferii zimowych. Planujemy zajęcia od poniedziałku do piątku. Tradycyjnie już, dzieciaki z gmin Wieliczka, Biskupice odbieramy z domu i po zajęciach odstawiamy pod drzwi. Można zapisać się na cały tydzień lub na poszczególne dni, wybierając sobie dogodne formy aktywności spośród:

  • Dzień łyżwiarsko – basenowynauka i doskonalenie jazdy na łyżwach (od podstaw, przez zabawy na lodzie, tory przeszkód po mini- hokeja. Zapewniamy sprzęt: łyżwy, kaski.), nauka i doskonalenie pływania (podszkolenie wybranych umiejętności pływania i nurkowania). W te dni najpierw prowadzimy 70 min zajęcia na krytym lodowisku, a potem przenosimy się na godzinę na pływalnię, trochę popracować, a trochę zrelaksować w jakuzzi i poszaleć na zjeżdżalni. Zajęcia w Proszówkach. Po basenie wracamy już prosto do domu.

  • Dzień narciarski : Nauka i doskonalenie jazdy na nartach (od podstaw po doskonalenie techniki i zabawę na trasie slalomowej). Zajęcia (4 godz jazdy) na stacji narciarskiej w Lubomierzu są dedykowane dla dzieci starszych (od III kl, 2013)  W miarę dostępności rozmiarów udostępniamy nieodpłatnie narty, buty i kaski.

Kalendarz zajęć:

  • poniedziałek, 30.01: dzień narciarski
  • wtorek, 31.01: dzień łyżwiarsko – basenowy
  • środa, 1.02: dzień narciarski
  • czwartek, 2.02: dzień łyżwiarsko – basenowy
  • piątek, 3.02: dzień narciarski

Po feriach zapraszamy na nasze stałe zajęcia sekcji pływania (od pon do pt) oraz sekcji narciarskiej (całodzienne sobotnie wyjazdy).

Zapisy i informacje telefonicznie: 606 456 808, Jarosław Toboła.

Wakacyjne żeglowanie: półkolonie żeglarskie 2022

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji naszych Wakacyjnych Warsztatów Żeglarskich. Zajęcia w małych, kameralnych, 8- osobowych grupach prowadzone są nad zalewem w Kryspinowie w formie półkolonii. Dla uczestników z okolic Wieliczki oraz trasy Wieliczka – Kryspinów zapewniamy transport. Podobnie jak w latach ubiegłych głodomory mogą liczyć na dwudaniowy obiad. W programie zajęć, oprócz nauki (doskonalenia?) samodzielnego żeglowania różnymi typami żaglówek (więcej o naszym żeglowaniu i bezpieczeństwie zajęć: TUTAJ) nie zabraknie kąpieli, plażowania i emocji motorowodnych: ślizgów za motorówką na „bananie” i nartach wodnych. Po wakacjach zapraszamy do kontynuowania żeglarskiej przygody w naszej sekcji żeglarskiej. Planowane turnusy:

  • 4-8.07 turnus zakończony, galeria zdjęć poniżej
  • 11-15.07 turnus zakończony, galeria zdjęć i filmów TUTAJ
  • 18-22.07 turnus zakończony, galeria zdjęć TUTAJ
  • 25-29.07 turnus zakończony, galeria zdjęć TUTAJ
  • 1-5.08 turnus bez dowozu uczestników
  • 8-12.08 turnus bez dowozu uczestników
  • 15-19.08 turnus bez dowozu uczestników
  • 22-26.08

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisy tylko telefonicznie z uwagi na ograniczoną liczebność grupy. Relacje z lat ubiegłych znajdziecie poniżej, w archiwalnych postach naszej strony i na https://www.facebook.com/Fundacja-Szansa-1797666023824493/

Dodatkowe informacje: Jarosław Toboła, 606 456 808

Ferie zimowe 2022

Zapraszamy do aktywnego spędzenia z nami nadchodzących ferii zimowych. Planujemy zajęcia w formie półkolonii przez dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku. Tradycyjnie już, dzieciaki z gmin Wieliczka, Biskupice odbieramy z domu i po zajęciach odstawiamy pod drzwi. Już można zapisać się na cały tydzień (dwa?) lub na poszczególne dni, wybierając sobie dogodne formy aktywności spośród:

  • Dzień łyżwiarsko – basenowy: nauka i doskonalenie jazdy na łyżwach (od podstaw, przez zabawy na lodzie, tory przeszkód po mini- hokeja. Zapewniamy sprzęt: łyżwy, kaski.), nauka i doskonalenie pływania (podszkolenie wybranych umiejętności pływania i nurkowania). W te dni najpierw prowadzimy 70 min zajęcia na krytym lodowisku, a potem przenosimy się na godzinę na pływalnię, trochę popracować, a trochę zrelaksować w jakuzzi i poszaleć na zjeżdżalni. Zajęcia w Proszówkach. Po basenie wracamy już prosto do domu.

 

 

 

 

 

  • Dzień narciarski : Nauka i doskonalenie jazdy na nartach (od podstaw po doskonalenie techniki i zabawę na trasie slalomowej). Zajęcia (4 godz jazdy) na stacji narciarskiej w Lubomierzu.  W miarę dostępności rozmiarów udostępniamy nieodpłatnie narty, buty i kaski.                                                                                      

Kalendarz naszych zajęć:

Pierwszy tydzień ferii

  • pon, 17.01: dzień łyżwiarsko – basenowy
  • wt, 18.01: dzień narciarski
  • śr, 19.01: dzień łyżwiarsko – basenowy
  • czw, 20.01: dzień narciarski
  • pt, 21.01: dzień łyżwiarsko – basenowy

Drugi tydzień ferii

  • pon, 24.01: dzień narciarski
  • wt, 25.01: dzień łyżwiarsko – basenowy
  • śr, 26.01: dzień narciarski
  • czw, 27.01: dzień łyżwiarsko – basenowy
  • pt, 28.01: dzień narciarski

Zapisy i wszelkie informacje: Jarosław Toboła, 606 456 808

Pływamy i nurkujemy

Pomimo zwariowanych czasów nasze zajęcia nauki i doskonalenia pływania odbywają się normalnie. Grupy wyjeżdżają na basen według swoich harmonogramów, żadne zajęcia nie są odwoływane. Nawet, jeśli jedziemy z jedną czy dwoma osobami! Dlatego też obowiązuje stała opłata miesięczna. Nieobecności (zarówno realnie chorobowe, jak i wynikające z innych przyczyn, np. kwarantanny) zgodnie z regulaminem sekcji można odrabiać bezterminowo, z innymi grupami. A czasem nawet nie trzeba, jeśli w danym miesiącu zrealizowaliśmy dodatkowy, piąty wyjazd. Od 23.XII rozpoczyna się w szkołach przerwa świąteczna, lecz na basen jeździmy planowo, odbierając dzieciaki z domów, podobnie jak podczas okresu zdalnego nauczania. Będzie to dobry czas, żeby poodrabiać wszystkie zaległości. Zapraszamy na zajęcia!

VI spływ żaglowy: kolory jesieni

Późno w tym roku, bo dopiero w pierwszą sobotę października ruszyliśmy wiślanym szlakiem z Tyńca do Mogiły. Skąd ta zwłoka? Najpierw wstrzymała nas zimna wiosna, uniemożliwiając w kwietniu praktyczne zajęcia na wodzie, tak, że przed końcem czerwca nasi nowicjusze nie byli jeszcze gotowi do całodniowej samodzielnej żeglugi. Potem przyszedł deszczowy wrzesień, Wisła wylała, spieniła i zaniosła się błotem. Czekaliśmy w gotowości na sprzyjające warunki, by w końcu 2.X dać sygnał: płyniemy! Ruszyły wszystkie nasze małe i średnie łódki, które bez składania masztów mieszczą się pod mostami. Zmiennicy załóg płynęli też w motorówkach eskorty. Ciekawie to wyszło, zobaczyliśmy bowiem dobrze znaną nam trasę w jesiennej scenerii, a wierzcie nam, że warto było: dzika Wisła w jesiennej szacie. Po tradycyjnej przerwie obiadowej w barce- restauracji przepłynęliśmy miejski odcinek rzeki, ciesząc się widokiem miasta z niecodziennej strony. Kolejna udana impreza za nami, nowe dzieciaki w sekcji dumne z wyczynu i celująco zdanego sprawdzianu żeglarskich umiejętności… a weterani, którzy pokonywali tą trasę któryś już kolejny raz uśmiechnięci: my też tacy byliśmy! Nasz spływ tradycyjnie już wspiera finansowo Powiat Wielicki. Dziękujemy!

Wakacyjne warsztaty żeglarskie

Koniec roku szkolnego zamyka pierwszy etap pracy sekcji żeglarskiej. Od kwietnia pracowaliśmy przygotowując się do rejsu – całodniowego spływu żaglowego Wisłą z Tyńca do Mogiły, planowanego na początek września. Czerwiec wykorzystaliśmy maksymalnie, żeglując kilka razy w tygodniu (zobaczcie zdjęcia w galerii!), przed nami czas wakacyjnych rozjazdów. Dla wszystkich chętnych organizujemy Wakacyjne Warsztaty Żeglarskieczyli zajęcia w tygodniowych blokach wzorowane na półkoloniach, na naszej przystani w Kryspinowie. Oferujemy:

  • Kameralne zajęcia w małych grupach ćwiczebnych
  • Możliwość wykupienia obiadu
  • Żeglarstwo jachtowe, windsurfing, narty wodne
  • Sprzęt dostosowany do wieku i budowy uczestników (to ważne, bo na naszych zajęciach dzieciaki żeglują samodzielnie – zobacz TUTAJ)
  • Materiały szkoleniowe do pracy w domu
  • W przerwach relaks na plaży, kąpiele
  • Możliwość kontynuacji nauki w naszej sekcji żeglarskiej

Terminy:

  • 5 – 9 lipca

Turnus zakończony. Zobacz, jak było 

  • 12 – 16 lipca
  • 19 – 23 lipca
  • 26 – 30 lipca

Zgłoszenia telefonicznie: 606 456 808, Jarosław Toboła. Możliwe, że w sierpniu również zorganizujemy kilka grup, decyzje zapadną już w lipcu.

Zobaczcie w archiwalnych wpisach naszej strony, jak bawiliśmy się w zeszłym roku. Zapraszamy na zajęcia!

Wreszcie z wiatrem w żaglach!

Nie rozpieszczała nas tegoroczna wiosna: zimno, mokro… W kwietniu zwodowaliśmy łódki i próbowali popływać między deszczami, ale naprawdę miło zrobiło się w maju. Czerwiec za to zrekompensował nam wiosenne straty: ciepło, gorąco, wietrznie! Kilka razy dzieciaki żeglowały na samych fokach, wiatr nie pozwolił na pełne ożaglowanie naszych łupinek. Kończymy wiosenne szkolenie, przed nami wakacyjne warsztaty żeglarskie i siódma edycja wiślanego spływu: rejsu z Tyńca do Mogiły, organizowanego rokrocznie przy wsparciu Powiatu Wielickiego.

Sezon czas zacząć!

Kończymy zajęcia na ciepłym basenie i przenosimy się na zimną wodę. Nie bójcie się, do morsowania nam daleko. Choć przystań jeszcze śpi pod śniegiem, zbieramy już ekipę do montażu i wodowania łódek. Od kwietnia ruszają zajęcia – już niebawem fala zapluska pod dziobem i ster zadrży w ręce, napną się szoty, przechyli łódka! Plany na ten sezon? Wiosną intensywne szkolenie początkujących, w czerwcu VI spływ żaglowy Tyniec – Mogiła, podczas wakacji warsztaty w Kryspinowie (jak w zeszłym roku: zabawa pod żaglami, szaleństwa motorowodne na nartach i bananie, windsurfing, plażowanie). Jesienią może regaty, bo sporo ludzi chce się ścigać. Nowością tego sezonu będzie jeden dzień w tygodniu tylko dla windsurfingu, musimy nadrobić zaległości. Budźcie się więc ze snu zimowego – odpływamy!

Jesienne klimaty

Pogoda tej jesieni nie rozpieszcza naszych żeglarzy. Ale – choć zimno i mokro – jest pięknie, nastrojowo… cicho… nostalgicznie. Dziwnie sunąć po lustrzanej wodzie we mgle, gdy jedno słońce ledwo przebija przez chmury a drugie majaczy w wodzie pod łódką… Pływamy do końca października, potem pakujemy i konserwujemy sprzęt na zimę. Zapraszam na zajęcia, naładujcie akumulatory przed jesiennymi szarugami.