Sekrety sukcesu

Obrazek

Czy to omówienie cech i procesów, które rozwijamy na zajęciach żeglarskich? Nie! To szkolenie Rady Pedagogicznej na temat cech i kompetencji wymaganych przy orientacji zawodowej uczniów, które powinniśmy jako nauczyciele zawierać w swoich lekcjach. I pomyśleć tylko, że żeglarstwo jest ich doskonałym kondensatem, wymagamy wszystkich po kolei na każdym treningu: komunikatywność – w załodze, z innymi załogami, z instruktorem bezpośrednio i przez radio; sumienność i dokładność – na każdym kroku zajęć, przy każdej czynności, absolutna podstawa żeglarstwa, samodzielność – wszystko robimy samodzielnie, klarujemy łódki i żeglujemy; praca w grupie – załoga!; myślenie analityczne – kiedy zwrot? jak ustawić żagiel? jak mogę płynąć skuteczniej?; organizacja pracy – cały klar łódek; kreatywność – jak zaplanować trasę? dojdę tym kursem czy nie?; odporność na stres – he, he, wskoczcie z nami na łódeczkę, powieje, zrobimy fale motorówką…; uczenie się – jak to działa? jak się nazywa? jak się wiąże? jak…?  Navigare necesse est, vivere non est necesse!

Zajęcia pozalekcyjne 2018/2019

Nowy rok szkolny rozpoczęty, plany godzin w miarę ustalone. Ruszamy i my! Zapraszamy na zajęcia sekcji:

  • Żeglarskiej (zobacz następny artykuł)
  • Teatralnej (zajęcia w SP Sygneczów prowadzi Kinga Nurkowska, środy od 14.15)
  • Pływania (kursy o różnej intensywności od listopada, ale zapisy do grup już teraz. Treningi w Proszówkach i może jeden termin w Wieliczce). Więcej informacji TUTAJ
  • Łucznictwo sportowe (SP Sygneczów, SP Biskupice – trener Krzysztof Włosik, olimpijczyk!)
  • Języki obce (angielski, hiszpański)
  • Narciarstwo zjazdowe (sobotnie, całodniowe wyjazdy)
  • Łyżwiarstwo (nauka i doskonalenie jazdy, zabawy na lodzie, mini hokej)

Tak jak dotychczas na zajęcia żeglarskie, pływania, łyżwiarskie zabieramy uczestników po lekcjach ze szkoły a po treningu odwozimy pod dom. Rodzice na zajęciach również mile widziani – bawcie się z nami!

Zapraszamy na zajęcia, zainteresowanych prosimy o kontakt: fundacjaszansa@wp.pl lub lepiej 606 456 808.

 

 

Żeglarze na start!

Dwa ostatnie miesiące tegorocznego sezonu zapowiadają się obiecująco: na Bagrach (KŻ Horn) pierwsze kroki stawiają nowicjusze (dla Was garść informacji TUTAJ), którzy jeszcze w tym roku chcą nauczyć się żeglować oraz średniozaawansowani, którzy doskonalą się w obsłudze dwóch żagli. Wszyscy na dobrych, cierpliwych żaglóweczkach „Fly”. Na Kryspinowie (Navigare YC) szaleje grupa zaawansowana, która oprócz śmigłych, emocjonujących łódek i katamaranu próbuje swych sił w windsurfingu i na nartach wodnych. Te ostatnie są oczywiście dostępne wszystkim desperados, którzy lubią prędkość i wylewanie wody z uszu (…i nosa…). Zajęcia planujemy we wszystkie dni tygodnia, oczywiście w miarę skompletowania się grup na dany termin. Ruszamy już od poniedziałku, 10 września. Tak jak dotychczas zabieramy uczestników ze szkoły a po zajęciach odwozimy pod dom. Zainteresowanych ostatnimi w tym roku halsami prosimy o szybki kontakt: fundacjaszansa@wp.pl lub lepiej 606 456 808.