Naucz się pływać!

Zapraszamy na zajęcia nauki i doskonalenia pływania! Kończymy powoli nasz sezon żeglarski i przenosimy się na pływalnię. Organizacyjnie wszystko zostaje po staremu: zabieramy dzieciaki po lekcjach ze szkoły/ świetlicy, a po treningu odwozimy pod dom. Pływamy na basenie w Proszówkach. Pracujemy w małych, maksymalnie 8 osobowych grupach według programu szkolenia wybranego przez uczestnika: „Foka”, „Ryba”, „Orka”

  • „FOKA” – szczęśliwe stworzenie w wodzie. Zabawa, żadnej presji na ćwiczenia i obowiązki, perfekcyjna adaptacja do środowiska wodnego. Efektem kursu jest stworek ziemno – wodny, który nie boi się nurkować, skakać do wody, wyławiać zabawki z dna basenu, leżeć i obracać się na wodzie. Pływa na krótkich dystansach bez dbałości o technikę i styl. Zajęcia w małym, ciepłym basenie.

 

  • „RYBA” – kursant jak ryba w wodzie. Trochę zabawy i trochę obowiązków, ćwiczeń, zadań. Niestety, samo się nie nauczy, trzeba trochę popracować… i to bez narzekania, bo samemu się wybrało taką grupę! Efektem kursu jest rybka: umie to co „foka”, ale dodatkowo przepływa przynajmniej 25m na piersiach i grzbiecie. Zajęcia na małym i dużym basenie.

 

  • „ORKA” – drapieżnik w wodzie, żartów nie ma. Na zajęciach pracujemy w pocie czoła, zadania wykonujemy chętnie i dokładnie, słuchamy trenera i nie narzekamy – bo wiemy, czego chcemy. Bo tutaj sami wybieramy sobie cel: może to być np. nauczenie się pływać przez zimę, albo pływanie wszystkimi stylami, albo pływanie szybkie, albo umiejętność pokonywania długich dystansów – słowem na czym nam zależy, co chcemy osiągnąć. Aby nie kręcić nosem na zajęciach spisujemy kontrakt – zobowiązanie, co znacznie wzmacnia słabą silną wolę. Po intensywnym kursie nauki/ doskonalenia pływania adept pływa i nurkuje jak orka.

Zapisy tylko telefoniczne ze względu na ograniczoną liczebność grup: Jarosław Toboła, 606 456 808. Nowi członkowie sekcji decyzje o zapisie (pozostaniu w grupie) podejmują po pierwszych zajęciach, a jak było w poprzednich latach zobaczyć można w archiwalnych wpisach naszej strony i Fb