Narciarstwo, łyżwiarstwo

W sezonie zimowym zapraszamy wszystkich chętnych na zajęcia nauki i doskonalenia jazdy na łyżwach i nartach.

Zajęcia łyżwiarskie realizujemy raz w tygodniu na Krytym Lodowisku w Proszówkach. Jeżdżący są podzieleni na grupy (początkującą i średniozaawansowaną) według posiadanych umiejętności – w ten sposób nie przeszkadzają sobie nawzajem. Program zajęć obejmuje naukę poprawnej jazdy do przodu i do tyłu, hamowania pługiem, półpłużnego i hokejowego, przekładanki przodem i tyłem. Ostatnie zajęcia w sezonie realizujemy na wielkim lodowisku Cracovii, gdzie oprócz zabaw na lodzie rozgrywamy prawdziwe mecze hokeja.

Zajęcia narciarskie prowadzimy na poziomie początkującym, średniozaawansowanym i zaawansowanym. Pierwsze kroki na nartach i wyciągu adepci stawiają na stacji narciarskiej w Laskowej. Grupę zaawansowaną („Śmigacze„) tworzą wybrani przez instruktorów desperados. Trenują oni pod kątem sportowej rywalizacji popołudniami i wieczorami, gdy stoki oferują dużo miejsca i dobre warunki. Wyjeżdżamy do Laskowej i Lubomierza; bawimy się na różnych stacjach! Na koniec sezonu tradycyjnie już organizujemy w Lubomierzu  Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Sygneczowie w slalomie o Puchar Dyrektora, gdzie rywalizujemy w kategoriach wiekowych poszczególnych klas, rodziców i absolwentów.

Jak było w ubiegłych latach, można  zobaczyć na fotkach strony głównej i poniżej. W sezonie 2011/12 zajęcia były dofinansowywane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zawsze chętnie witamy Rodziców i Absolwentów! Zachęcam Państwa do wspólnej zabawy na śniegu i lodzie. Nie bójcie się spróbować! Chętnie odpowiemy na wszystkie Wasze pytania i rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Projekt sezonu zimowego 2017

Uczestników zajęć zabieramy ze szkoły, a po zajęciach odwozimy pod dom. Jesteśmy w stałym kontakcie telefonicznym. Rodzice na zajęciach są ZAWSZE MILE WIDZIANI!!!

Zajęcia łyżwiarskie: lodowisko w Proszówkach, czwartki. Początek zajęć na lodzie od godziny 15.00, odjazd na zajęcia 14.00.

Zajęcia narciarskie:  w styczniu zaczynamy treningi w Laskowej (początkujący pierwsze ślizgi, pozostali przypomnienie techniki). Zajęcia 5 – godzinne w soboty, w czasie ferii wyjazdy dwa razy w tygodniu. Od lutego przenosimy się do Lubomierza i ćwiczymy ostro między tyczkami, bo zawody o Puchar Dyrektora – tuż, tuż! W marcu jeździmy dokąd warunki pozwolą (…i zaraz potem, hurrra! – wyciągamy żaglówki). Zobacz wybrane fotki z naszych zajęć!

Ceny zajęć nie będą wyższe niż rok temu, liczymy też na sukces wdrażanego obecnie programu „Wspieramy Najlepszych”, który pozwoli uczestniczyć w naszych zajęciach wszystkim zainteresowanym. Bez dofinansowania należy liczyć się z kosztami zajęć łyżwiarskich 130 zł/mies/4 wyjazdy. Narciarze 460 zł/mies/4 wyjazdy. Cena obejmuje transport (dowozimy pod dom!), ubezpieczenie, instruktora, karnety 5 godz/bilety wstępu. Sprzęt, którym dysponujemy (narty, buty, łyżwy) udostępniamy bezpłatnie, lecz o korzystaniu z niego decyduje kolejność rezerwacji.