Pływanie

Śmiertelnie boisz się wody? Chcesz uczyć się w małej grupie? A może masz konkretne plany: pływać motylkiem, nurkować? Spróbuj swoją przygodę z wodą rozpocząć z nami. Prowadzimy zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania: od pierwszego zanurzania twarzy po nurkowe ABC, niezależnie od wieku. Uczymy wszystkich technik pływania sportowego, ale przede wszystkim radości z bycia w wodzie i bezpiecznych relacji z tym środowiskiem. Treningi sekcji prowadzone są na Krytej Pływalni w Proszówkach i basenie „Solne Miasto” w Wieliczce. Bywamy też w krakowskim Parku Wodnym, a na koniec sezonu przeprowadzamy egzaminy na „żółty czepek” (specjalną kartę pływacką) nad Zalewem Bagry lub w Kryspinowie. Nawet cegłę nauczymy pływać! Zmiana organizacji zajęć od sezonu 2018/2019: Ponieważ nasza sekcja żeglarska stale i dynamicznie się rozrasta, treningi na pływalni będą prowadzone tylko w sezonie zimowym, tj. od początku listopada do końca marca. Można wybrać najlepszy dla siebie system szkolenia, niezależnie od posiadanych umiejętności:

  • „FOKA” – szczęśliwe stworzenie w wodzie. Zabawa, żadnej presji na ćwiczenia i obowiązki, perfekcyjna adaptacja do środowiska wodnego. Efektem kursu jest stworek ziemno – wodny, który nie boi się nurkować, skakać do wody, wyławiać zabawki z dna basenu, leżeć i obracać się na wodzie. Pływa na krótkich dystansach bez dbałości o technikę i styl. Zajęcia w małym, ciepłym basenie.
  • „RYBA” – kursant jak ryba w wodzie. Trochę zabawy i trochę obowiązków, ćwiczeń, zadań. Niestety, samo się nie nauczy, trzeba trochę popracować… i to bez narzekania, bo samemu się wybrało taką grupę! Efektem kursu jest rybka: umie to co „foka”, ale dodatkowo przepływa przynajmniej 25m na piersiach i grzbiecie. Zajęcia na małym i dużym basenie.
  • „ORKA” – drapieżnik w wodzie, żartów nie ma. Na zajęciach pracujemy w pocie czoła, zadania wykonujemy chętnie i dokładnie, słuchamy trenera i nie narzekamy – bo wiemy, czego chcemy. Bo tutaj sami wybieramy sobie cel: może to być np. nauczenie się pływać przez zimę, albo pływanie wszystkimi stylami, albo pływanie szybkie, albo umiejętność pokonywania długich dystansów – słowem na czym nam zależy, co chcemy osiągnąć. Aby nie kręcić nosem na zajęciach spisujemy kontrakt – zobowiązanie, co znacznie wzmacnia słabą silną wolę. Po intensywnym kursie nauki/ doskonalenia pływania adept pływa i nurkuje jak orka.