Na półmetku sezonu zimowego 2016

IMGP7457aKończymy pierwszy etap tegorocznego szkolenia narciarskiego: w słoneczny piątek 29.01 ostatni raz szusowaliśmy w Laskowej. Podczas sześciu styczniowych treningów na tym stoku solidne podstawy wypracowała grupa początkująca, weterani zaś zdążyli otrzepać się z kurzu (…rdzy?) i wrócić do formy z końca ubiegłego sezonu. Koniec żartów, od pierwszej soboty lutego przenosimy się do Lubomierza i doskonalimy technikę na wymagającym stoku. Mamy co najmniej sześć zajęć by przygotować się do imprezy kończącej nasz sezon zimowy – czwartych już Mistrzostw w Slalomie o Puchar Dyrektora SP Sygneczów. W tym roku zapowiada się szczególnie zacięta rywalizacja, zwłaszcza o trofeum „Złotej Narty”; niektórzy postanowili bowiem nie dopuścić żeby po raz czwarty zdobyła ją p. Ania. Tymczasem cieszymy się udanym dla naszej sekcji startem w „I Mistrzostwach Gminy Wieliczka w narciarstwie alpejskim”, rozegranych 15.01 w Podstolicach. Na podium stanęły tam Helena (Im.) i Ola (IIIm.), odbierając medale z rąk Burmistrza Rafała Ślęczki.

IMGP7406aIMGP7399a

 

 

 

 

 

Nie próżnują też łyżwiarze: regularne zajęcia odbywają się co czwartek na Krytym Lodowisku w Proszówkach, gdzie oprócz doskonalenia techniki jazdy rozgrywamy emocjonujące mecze hokeja. Więcej czytaj w „Projekt Kultura, nauka i sport/ sport, ruch, zabawa/narciarstwo i łyżwiarstwo”.

IMGP7519a

Sezon żeglarski 2015

Kolejny udany sezon już za nami. Zleciało – nie wiadomo nawet, kiedy. Dopiero co przywieźliśmy na przystań i montowali łodzie, oswajali świeżaków z pierwszymi halsami… a weteranów z deskami windsurfingowymi. Szybko minęły pierwsze emocje poznawania nowo zakupionych żaglówek, no i oczywiście dłuuugo oczekiwanej motorówki. Zostały za nami regatowe rywalizacje, w tym roku jeszcze bardziej zacięte dzięki wyścigom załogowym. A na koniec – fanfary: nasze zajęcia żeglarskie zostały docenione przyznaniem tytułu „Żeglarska Osobowość Roku 2015 Powiatu Wielickiego” za popularyzację „białego sportu”. Wyróżnienie to jest nagrodą dla całej naszej sekcji: za rok wytężonej pracy, za wszystkie pokonane słabości, za chwile strachu w szkwałach – słowem: za udany sezon! Więcej informacji (i zdjęcia) znajdziecie w zakładce „Projekt Kultura, nauka i sport/ sport, ruch, zabawa/sekcja żeglarska”.